top of page

Groupe de MamMagic

Public·18 membres

FETO Nun Himmet Paralar N Nas L Kac Rd G MASAK Raporunda!


FETO nun himmet paralar n nas l kac rd g MASAK raporunda!
FETO, Türkiye'nin en büyük terör örgütlerinden biridir. FETO, yıllarca devletin kurumlarına sızarak, halkın vergilerini ve bağışlarını kendi çıkarları için kullanmıştır. FETO'nun himmet adı altında topladığı paraların nasıl kaçırıldığı, MASAK'ın hazırladığı raporda ortaya çıkmıştır.


Download File: https://suseqmoenu.blogspot.com/?li=2w4gy5


MASAK, Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun kısaltmasıdır. MASAK, terör örgütlerinin finansal faaliyetlerini takip eden ve soruşturan bir devlet kurumudur. MASAK, FETO'nun himmet paralarının akıbetini araştırmak için bir rapor hazırlamıştır.


MASAK raporuna göre, FETO'nun himmet paraları, örgütün yurt dışındaki şirketleri, okulları, vakıfları ve bankaları aracılığıyla yurtdışına kaçırılmıştır. Rapor, FETO'nun himmet paralarının 2013-2016 yılları arasında 2 milyar 800 milyon dolar olarak hesaplandığını belirtmektedir. Rapor, FETO'nun himmet paralarının hangi ülkelere ve hangi kuruluşlara aktarıldığını da detaylı bir şekilde açıklamaktadır.


MASAK raporu, FETO'nun himmet paralarının kaçırılmasında rol oynayan kişi ve kurumların da isimlerini vermektedir. Rapor, FETO'nun himmet paralarının kaçırılmasında en büyük rolü oynayan kişinin, örgütün elebaşı Fetullah Gülen olduğunu vurgulamaktadır. Rapor, Fetullah Gülen'in ABD'de yaşadığı malikane ve çiftliğin de himmet paralarıyla satın alındığını ortaya koymaktadır.


MASAK raporu, FETO'nun himmet paralarının kaçırılmasında kullanılan yöntemleri de anlatmaktadır. Rapor, FETO'nun himmet paralarını yurtdışına kaçırmak için sahte fatura, havale, eft, kara para aklama gibi yöntemler kullandığını belirtmektedir. Rapor, FETO'nun himmet paralarını yurtdışına kaçırmak için kullandığı kurumların da listesini vermektedir. Bu kurumlar arasında Bank Asya, Kaynak Holding, Sürat Kargo, TUSKON gibi FETO'ya yakın şirketler ve vakıflar bulunmaktadır.


MASAK raporu, FETO'nun himmet paralarının kaçırılmasının Türkiye'ye verdiği zararları da hesaplamaktadır. Rapor, FETO'nun himmet paralarının kaçırılmasıyla Türkiye'nin ekonomik olarak 15 milyar dolar kaybettiğini tahmin etmektedir. Rapor, FETO'nun himmet paralarının kaçırılmasıyla Türkiye'nin uluslararası alanda da itibar kaybettiğini ifade etmektedir.


MASAK raporu, FETO'nun himmet paralarının kaçırılmasına karşı alınması gereken önlemleri de önermektedir. Rapor, FETO'nun himmet paralarının kaçırılmasını engellemek için yasal düzenlemeler yapılması, denetimlerin artırılması, işbirliği yapılması ve yaptırımlar uygulanması gerektiğini belirtmektedir. Rapor, FETO'nun himmet paralarının kaçırılmasına karışan kişi ve kurumların da yargılanması ve cezalandırılması gerektiğini vurgulamaktadır.


MASAK raporu, FETO'nun himmet paralarının kaçırılmasını aydınlatan önemli bir belgedir. Rapor, FETO'nun himmet paralarının nasıl toplandığını, nasıl kaçırıldığını, nereye gittiğini, kimlerin rol oynadığını, Türkiye'ye ne kadar zarar verdiğini ve ne yapılması gerektiğini açıkça ortaya koymaktadır. Rapor, FETO'ya karşı mücadelede kullanılabilecek güçlü bir delildir.


Bu makale, web arama sonuçlarından elde edilen bilgiler kullanılarak yazılmıştır. Kaynaklar aşağıda verilmiştir.  • [1]  • [2]  • [3]
À propos

Bienvenue dans le groupe ! Vous pouvez communiquer avec d'au...
bottom of page